Akcja SU. Pomagamy uchodźcom z Ukrainy w akademiku PG (nasi sąsiedzi!) AKTUALIZACJA

9 marca, 2022

/ 15 marca, 2022

Aktualizacja z 15.03

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Dnia ciastowego – wyszedł naprawdę wspaniale. Były przepiękne babeczki, przepyszne ciasta i deserki. Uczniowie, którzy dzisiaj to sprzedawali również spisali się na medal.

Dziękujemy też za przyniesienie darów, które dzisiaj zostały zaniesione do akademika nr 11.
Uczniowie zanieśli m.in. kolejne rolki, płyny i proszki do prania, mleko, odżywki oraz bieliznę i skarpetki dla dzieci.
Na razie prosimy o nieprzynoszenie kolejnych artykułów. Czekamy na dyspozycje pani, które koordynuje działania w tym akademiku. Wiemy już, że za uzbierane pieniądze będziemy kupować suszarki na pranie i słowniki polsko-ukraińskie.

Zobaczymy jakie jeszcze będą potrzeby, być może związane np. z jakimś kolejnym transportem.

Dyrekcja oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego – pani Alicja Wrzesińska i Aneta Kownacka

Aktualizacja z 14.03

Szanowni Państwo!

Dziękujemy za okazywane serce i odzew na ogłaszane przez nas akcje pomocy Ukrainie.
Na bieżąco musimy korygować zbiórkę artykułów, żeby nie gromadzić ich w nadmiarze.

W tym momencie w akademiku nr 11 NIE potrzeba: zabawek, maskotek, wieszaków, regałów, półek, butów, klapek – tego zebraliśmy już wystarczająco dużo.

Natomiast teraz zbieramy:
– mleko w kartonach
– bieliznę, skarpetki dla dzieci do 15 lat (brakuje głównie dla chłopców)
– proszki i płyny do prania
– bloki rysunkowe, kredki

Z poważaniem
Jadwiga Wandzilak

Szanowni Państwo.

Delegacja naszej szkoły w dniu 9 marca odwiedziła akademik 11 PG, w którym znaleźli schronienie uchodźcy z Ukrainy. Bliskie sąsiedztwo tego miejsca skłoniło nas do  zaangażowania się w pomoc matkom i ich dzieciom, których aktualne potrzeby przedstawiają się następująco:

słowniki polsko-ukraińskie
klapki typu crocsy dla dzieci i kobiet
pilniczki lub nożyczki do paznokci
hulajnogi (dla dzieci)
suszarki do włosów
kredki
buty dla dzieci i kobiet
wieszaki
kremy nivea
kremy do twarzy

wyposażenie: regały, półki, stoliki, krzesła do świetlicy, bawialni dla dzieci (prośba, aby przed ewentualnym przywozem skontaktować się z p. Jadwigą Wandzilak osobiście lub drogą internetową w celu uniknięcia zbyt dużej ilości mebli).

Wolontariusze opiekujący się uchodźcami zwracają się również z prośbą o możliwość spotkania się z tłumaczami języka ukraińskiego i lekarzami (prośba o podjęcie się wolontariatu na miejscu w akademiku – mamy kontakt do osób koordynujących wolontariat). Ponadto jest tam wiele kobiet, które chętnie podejmą pracę.