„Ratownicy Czytelnictwa”. Akcje 1-3!

23 października, 2021

/ 3 stycznia, 2022

Aktualizacja z dnia 26 października

„Ratownicy Czytelnictwa” akcja czytelnicza nr 3 We współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku stworzyliśmy możliwość podjęcia działań w zakresie wolontariatu na rzecz osób starszych. Oferta skierowana jest do uczniów klas 7 – 8, rodziców i nauczycieli. Zakres działań dotyczy dostarczania pod wskazany adres książek zamówionych przez seniorów. Szukamy osób odpowiedzialnych i konsekwentnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 listopada. Po tym terminie pojawią się też szczegółowe informacje. Koordynator akcji na terenie szkoły – Beata Rusinek

Aktualizacja z dnia 23 października

„Ratownicy Czytelnictwa” akcja czytelnicza nr 2: „Czytam młodszemu bratu”
Jesienna pogoda sprzyja wejściu pod kocyk z kubkiem gorącej herbaty i ciekawą książką. Zachęcam! To wspaniały sposób na odpoczynek i regenerację mózgu, a przy okazji możesz wziąć udział w szkolnej akcji czytelniczej pod hasłem „Czytam młodszemu bratu”. Oczywiście możesz czytać też młodszej lub starszej siostrze bądź kuzynce. Ważne, byś czytał przynajmniej 3 razy w tygodniu. Książki wybierasz sobie sam.

Chcesz dołączyć do akcji? Pobierz raport czytelnika u p. Beaty Rusinek, dopytaj ją o szczegóły, na koniec listopada dostarcz zdjęcie z realizacji zadania w jesiennej scenerii.

Na uczestników czeka niespodzianka. Zapraszamy do udziału!

B.R

2021.10 ratownicyczytelnictwa2 czytam bratu

Aktualizacja z dnia 15 października

„Ratownicy Czytelnictwa” akcja czytelnicza nr 1: Konkurs Czytelniczy „czytaMY”

Zapraszam chętnych Uczniów do uczestnictwa w  I Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „czytaMY”.

Co trzeba zrobić?

– do końca października zgłosić się do p. Beaty Rusinek wiadomością na dzienniku

– klasa IV i V – uczestniczyć w dodatkowych spotkaniach, w czasie których będzie czytana książka konkursowa oraz w jednych zajęciach dotyczących omówienia treści lektury (terminy zostaną ustalone po zebraniu chętnych)

– klasa VII i VIII – przeczytać książkę Ewy Nowak pt. „Orkan. Depresja” (około 300 stron)

– w terminie 17 stycznia – 6 lutego samodzielnie, w parach lub trójkach (nie czwórkach) wykonać pracę, nawiązującą do treści czytanej książki:

* klasa IV – filmik będący scenką teatralną pod hasłem „Opowiem Wam o skarpetce” (5 – minutowy) lub komiks pt. Opowiem Wam o skarpetce”

* klasa V – komiks, który będzie ilustracją dowolnego fragmentu czytanej na spotkaniach książki lub dowolna praca literacka (np. list, opowiadanie) pt. „Czego nie wiedzą o nas dorośli?”, albo dowolna praca artystyczna (np. kolaż, inscenizacja multimedialna) pt. „Czego nie wiedzą o nas dorośli?”

* klasy VII – VIII – praca literacka pt. „Zobacz mnie. Jestem obok Ciebie” lub mini podcast na temat przeczytanej książki konkursowej.

– dostarczyć pracę do p. Beaty Rusinek do 6 lutego (termin nieprzekraczalny!)

– w przypadku klas VII – VIII konieczne jest też wykonanie zdjęcia z czytania książki oraz z przygotowywania pracy (tzw. dokumentacja działań :)).

Zapraszam serdecznie!
BR

2021.10 ratownicyczytelnictwa

W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, w ramach której będziemy podejmować różnorodne działania. Liczymy na Wasze zaangażowanie.

Szczegóły: [KLIK]
Koordynator projektu – Beata Rusinek