Sekcja turystyczna – Zwiedzaliśmy Gdynię i okolice – zdjecia

30 września, 2017

/ 7 września, 2021

Spotkanie odbyło się, pogoda dopisała:) W dziewięć osób zrobiliśmy ponad jedenaście kilometrów. Po ponad trzech godzinach przygód, śmiechu i wesołych rozmów podczas wędrówki wylądowaliśmy na molo w Orłowie, skąd kolejką SKM wróciliśmy do Wrzeszcza.

ZDJĘCIA

Spotkanie nr 21. (30.09.2017) . Gdynia, punkt widokowy Kamienna Góra, ścieżka przyrodnicza, klif w Orłowie

Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli w sobotę na Wyjście Sekcji Turystycznej !

Zaczynamy w Gdańsku Wrzeszczu. Spotykamy się przed wejściem na dworzec PKP w sobotę 30.09 o godzinie 9:20

Proszę zakupić w kasie bilet na SKM do Gdyni Głównej (ulgowy: 3,46 zł, normalny 5,5 zł)

(Odjazd kolejki SKM w stronę Gdyni: 09:37, stad zbiórka wcześniej, aby umożliwić zakup biletu)

Atrakcje, które zwiedzimy:)

1. Punkt widokowy Kamienna Góra (wjazd na górę kolejką)
  2. Dom Kapitana Borcharda pisarza i marynarza, kapitana żeglugi wielkiej.
  3. Polanka Redłowska
  4. cieżka przyrodnicza ze stanowiskami ogniowymi
  5. Klif w Orłowie
  6. Molo w Orłowie

Wycieczkę kończymy na przystanku SKM Orłowo (jedziemy do Wrzeszcza, gdzie ok. godz. 14 w zależności od szybkości przemieszczania się grupy i dostępności pociągów SKM powinniśmy skończyć naszą wyprawę:))

Ważne: prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w naszej wyprawie do opiekunów sekcji (osobiście, prymusem lub w inny dowolny sposób:))

Co wziąć? Ubiór stosowny do pogody (kurtkę przeciwdeszczową, na wszelki wypadek), 10 zł na bilety (powrotny z Orłowa w cenie około 3 zł), coś na ząb (kanapkę? posiłek na czas wyprawy, coś do picia) i obowiązkowo dobry humor:)

Zapraszamy serdecznie całe rodziny. Nie bójcie się!;)

Do zobaczenia w sobotę!

Opiekunowie sekcji turystycznej; Agnieszka Glińska-Romer, Łukasz Nowicki (tel: 505464800)