Sprawozdanie z pierwszego dnia wiosny

30 marca, 2022

/ 30 marca, 2022

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna!

Stało się to za sprawą wiosennych dekoracji, które pojawiły się w salach i całym przedszkolu. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie grupy przystąpiły do wiosennych prac ogrodowych tworząc w salach miniogródki. Dzieci dowiedziały się lub przypomniały sobie czego rośliny potrzebują do wzrostu oraz w jaki sposób należy opiekować się nimi, by ich rozwój był prawidłowy. Następnie przystąpiły do siania i sadzenia.

Pogoda tego dnia również nas nie zawiodła! Przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak budzącej się przyrody (pączków na drzewach, zielonej trawy, ptaków

budujących gniazda, pojawiających się owadów).

Słoneczna pogoda wprowadziła wszystkich w radosny, wiosenny nastrój!

2022.03 pierwszydzienwiosny