Sprawozdanie z zabawy andrzejkowej !

2021.12 Andrzejki1

Tymi słowami przedszkolaki rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia zaskakując różnorodnymi przebraniami.

Dzieci, poprzez zabawę, miały okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych dotyczących Andrzejek. Wróżby przeplatane były tańcami oraz figlami i pląsami przy skocznej muzyce. Nie zabrakło tradycyjnej zabawy w ustawiania bucików, czarodziejskich sztuczek, łapania szczęścia, wróżb z monetą, czy tańca na gazecie. Był również czas na twórczą ekspresję: kolorowanie, wyklejanie.

Podsumowując, Andrzejki w naszym przedszkolu były udane. 😊 Wesoła zabawa w gronie kolegów i koleżanek sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy czarodziejski nastrój.

2021.12 Andrzejki2