Sprawozdanie z dnia Jeża

3 listopada 2021 r. odbył się w Przedszkolu Dzień Jeża. Wprowadzenie do zajęć stanowiła zabawa sensoryczna, dzięki której dzieci odkryły różne, kłujące przedmioty. Następnie poznały kolczastego bohatera dnia: dowiedziały się jaki gatunek jeża występuje  w Polsce, jak jest zbudowany, gdzie mieszka, co je, jakie ma umiejętności (dla wielu dzieci zaskoczeniem był fakt, że jeż jest doskonałym pływakiem i ma aż 36 zębów) i z jakimi niebezpieczeństwami się zmaga. Każda z grup wykonała jeżową pracę plastyczną: Trzylatki jeża z ziemniaka i wykałaczek, Czterolatki jeża z papierowego talerzyka, a Pięciolatki jeża z pieczątek tworzonych widelcem.

Po południu każda z grup wysłuchała książki „To ja, JEŻYK” M. Kuczerskiej oraz obejrzała krótki film edukacyjny o jeżu, dzięki któremu mogła poznać ciekawostki z życia jeża i podsumować zdobytą na zajęciach wiedzę.

Dzień Jeża stał się doskonałą okazją do poznania działań, jakie można podjąć na rzecz tych zwierząt: Przedszkole zorganizowało akcję „Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk”,do której włączeni zostali rodzice z dziećmi.

2021.12 dzienJeza