Zajęcia na pływalni Aquastacji – KOMUNIKAT

5 kwietnia, 2019

/ 1 września, 2021

Szanowni Państwo,

Rodzice Przedszkolaków  oraz  Uczniów Szkoły  !

W dniu dzisiejszym, w wiadomości przesłanej indywidualnie każdemu Rodzicowi za pomocą dziennika elektronicznego LIBRUS / w przypadku Rodziców z przedszkola wiadomości te dotrą jutro, przekazane przez wychowawców grup / zamieściliśmy linki z listami klas oraz zapytaniem: „Czy w przypadku realizacji, zaplanowanych od przyszłego tygodnia, zajęć na Pływalni Aquastacji, Państwa dziecko będzie brało udział w tych zajęciach ? Prosimy, aby przy nazwisku dziecka ( lista przesłana w linku ) wpisać TAK lub NIE.”

Dyrekcja

Poniżej zamieszczamy treść pisma od Zaspołu Aquastacji dotyczące wprowadzonych zabezpieczeń :

„Szanowni Państwo!

Niezmiernie cieszymy się, że po tak długiej przerwie, której nikt się nie spodziewał ponownie możemy spotkać się na pływalni.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa uczniów, nauczycieli oraz naszych pracowników wdrożyliśmy wytyczne Ministerstwa Rozwoju. Ponadto wprowadziliśmy kilka udogodnień, które pomogą nam wspólnie zadbać o bezpieczeństwo sanitarne.

– liczba osób korzystających z basenów wynosi obecnie, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów 100%.

– ze względu na konieczność  utrzymywania dystansu społecznego a także ograniczanie kontaktów prosimy aby dzieci przyjeżdżały na basen możliwie jak najbliżej godziny wejścia i nie gromadziły się na holu basenowym w grupach, podobnie po zakończeniu basenu, również prosimy o sprawne opuszczanie budynku i płynną wymianę kolejnych grup. Zgodnie z zaleceniami ministerstwa  ograniczyliśmy do niezbędnego minimum ilość miejsc siedzących w holu.

– na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa (maseczki należy pozostawić w swojej szafce) a także obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu. Nauczyciele, którzy nie prowadzą treningu dla dzieci a jedynie przebywają jako obserwatorzy na niecce obowiązkowo muszą być w maseczce podobnie jak dzieci, które nie biorą udziału w zajęciach basenowych.

– wyznaczyliśmy „strefy zbiórki” na terenie hali basenowej jako miejsca oczekiwania na swoją godzinę zajęć (osobne dla małych i dużych basenów), prośba aby nauczyciele pilnowali grup, aby przestrzegały miejsca zbiórek.

– obowiązuje całkowity zakaz korzystania przez nauczycieli z pomieszczenia socjalnego dla instruktorów a także pomieszczenia ratowników, bardzo prosimy aby nauczyciele korzystali z szatni.

– prowadzimy dezynfekcję szatni, szafek, kluczyków po każdej grupie.

– prowadzimy regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, windy, przewijaki, toalety, natryski i wokół basenów.

– obowiązuje zakaz  korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych i o podwyższonej temperaturze ciała.

Chcielibyśmy także zaznaczyć, że zarówno przed otwarciem  obiektu tj. 6 czerwca  jak i w lipcu przeszliśmy pozytywnie kontrolę sanepidu pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa klientom w związku z wystąpieniem covid-19. Obiekt jest przystosowany do prowadzenia zajęć. Cieszymy się, że wkrótce się zobaczymy!

Do zobaczenia, Zespół Aquastacji