Sprawozdanie z Tygodnia z Wiejskiej Zagrody

Tydzień Z Wiejskiej Zagrody rozpoczęliśmy od zagadnienia związanego z gospodarstwem wiejskim oraz z korzyściami jakie płyną z hodowli zwierząt. Następstwem naszych rozmyślań był projekt  Krowy Meli. Każda z grup przygotowywała trzy dni poszczególne elementy sylwetki krowy. Zwieńczeniem projektu była krowa, która daje mleko. W między czasie dzieci tworzyły masło ze śmietany, którym częstowały swoich bliskich. Ostatniego dnia wspólnie przygotowały makaron pełnoziarnisty wraz z musem truskawkowym. Zabawa przy wspólnym gotowaniu była ogromna, a próbowanie własnych wyrobów było niesamowitym wydarzeniem wśród dzieci. Tydzień wiejski bardzo rozbudził wyobraźnię dzieci, wpłyną na świadomość dzieci dotycząca produktów oraz możliwości jakie daje zdrowe, ekologiczne i własnoręcznie wykonane jedzenie.