Sprawozdanie z Tygodnia Owadów

Od 24 do 27 maja trwał w przedszkolu Tydzień Owadów. Każdy dzień dotyczył innych owadów. Poniedziałek poświęcony był mrówkom – dzieci miały okazję przyjrzeć się    z bliska królowej mrówek, robotnicom i larwom. Poznały też fascynujący świat podziemnych korytarzy, a także stworzyły lapbook o mrówkach i przyglądały się tym pracowitym owadom w ich środowisku naturalnym.

We wtorek przedszkolaki zgłębiły tajniki świata motyli. Dzieci między innymi układały puzzle z motylami, dzięki czemu poznały różne gatunki tych owadów (dzienne i nocne), oglądały eksponaty z motylami, a także dowiedziały się jak wygląda cykl rozwojowy motyla.

Środa poświęcona była biedronce. Dzieci dowiedziały się jak wygląda cykl rozwojowy tego owada. Kropki biedronki były doskonałą okazją do zabaw matematycznych (przeliczanie, dodawanie, odejmowanie, symetria). Powstały także piękne prace plastyczne z główną bohaterką dnia.

W czwartek przedszkolaki poznały różne owady zamieszkujące pola, łąki i lasy (np. komar, trzmiel, żuk gnojowy, kowal bezskrzydły itd.) i dowiedziały się dlaczego są tak ważne dla ludzi. Miały okazję zobaczyć jak świat widzi mucha (przez specjalne „okulary”), a także poznały znaczenie hoteli dla owadów i same zabrały się za malowanie domków dla naszych małych przyjaciół.

To był tydzień pełen pozytywnych wrażeń, podczas którego dzieci mały możliwość badać, poznawać i doświadczać otaczający świat przyrody.