Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego „100 lat niepodległości Polski”.

W miesiącu październiku zaczęliśmy realizację programu niepodległościowego, który obejmował cykl 5 spotkań. Naszym celem było kształtowanie umiejętności rozpoznawania i opisywania poszczególnych symboli narodowych, poznanie słów i melodii hymnu narodowego, doskonalenie i utrwalenie wiadomości na temat własnego kraju oraz zapoznanie z mapą Polski. W przystępnej formie, opartej na zabawie dzieci doskonale przyswoiły zaplanowane treści. Mogły zapoznać się z elementami historii, wysłuchały i obejrzały legendy o początkach naszej państwowości. Doskonale orientują się w symbolach narodowych oraz znają hymn. Na koniec projektu wzięły udział w quizie wiedzy o Niepodległej, który odbył się 9 listopada. Tego dnia o godzinie 11.11 wspólnie i z powagą odśpiewaliśmy hymn Polski. Nasz projekt wzbogacił też przedszkolną biblioteczkę o pozycje książkowe związane z realizowanym materiałem.