Sprawozdanie z „Imprezy u Pani Dyni”

Dnia 26 października w naszym przedszkolu odbyła się „Impreza u Pani Dyni”. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowana jest dynia – skórka, miąższ i pestki. Następnie poznały wiersz z literatury dziecięcej Marii Kownackiej „Dynia”. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach sportowych, w których środkiem dydaktycznym była dynia. Poszczególne konkurencje w zawodach to:
– toczenie dyni slalomem między pachołkami,
– podawanie dyni w rzędzie górą, dołem, bokiem,
– tor przeszkód – skok przez dynię, przejście przez szarfę, przysiad, powrót na metę.

Dzieci w grupie 4-, 5-latków samodzielnie wykonały sałatkę warzywną, której motywem przewodnim była dynia konserwowa.

Na zajęciach popołudniowych przedszkolaki stworzyły obrazek z wykorzystaniem pestek dyni. Zakończeniem święta u Pani Dyni była degustacja wafli z dżemem dyniowym