Sprawozdanie z Eko-Tygodnia

Po raz trzeci mieliśmy przyjemność prowadzenia w naszym przedszkolu Eko Tygodnia, tym razem zmieniliśmy jego koncepcję.

Odbył się on w terminie 09-13.04.2018r. Głównym założeniem była ekologiczna żywność, bez potrzeby używania gotowych potraw. Temat przewodni nawiązywał do prozdrowotnych nawyków żywienia, a brzmiał: “Zdrowo, smacznie niebanalnie i niezwyczajnie”. Naszym zadaniem było zainspirowanie dzieci do wspólnych działań ze zdrową żywnością, tak aby dalsze poczynania rodzice mogli kontynuować w domu . Ponadto przedszkolaki zapoznały się z informacjami związanymi z kompleksowym żywieniem i jakie wartości odżywcze są im potrzebne by zdrowo rosły.

Akcja ta miała także na celu promowanie wśród dzieci i ich rodziców inspirujących przepisów powszechnych smakołyków, które można w prosty sposób zastąpić zdrowym zamiennikiem. Podczas Eko-Tygodnia staraliśmy się przekazać dzieciom jak najwięcej informacji na temat zapotrzebowania organizmu na wartości odżywcze. Podpowiadaliśmy jak można tradycyjne potrawy przerobić na zdrową lekką potrawę w szybki i dostępny sposób.