Sprawozdanie z dnia tematycznego Zawody naszych Rodziców- Lekarz

Dnia 13 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Lekarza. Głównym celem tego dnia było zachęcanie dzieci do dbania o swoje zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu i zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badania lekarskiego.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie i wspólnej zabawie.  Zainteresowaniem słuchały i włączały się do rozmowy o potrzebie odpowiedniego ubioru i tym samym zabezpieczaniem się przed chorobami. Podsumowując dzień przedszkole zamieniło się w szpital dla pluszaków, każde dziecko wcieliło się w rolę pacjenta jak i lekarza. Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.