Sprawozdanie z Dnia Tematycznego pt. „Dzień Kolorowych Skarpetek”

W piątek, w naszym przedszkolu, odbył się Dzień Kolorowych Skarpetek. Głównym celem dnia tematycznego była integracja z osobami z zespołem Downa.

Dzieci zrozumiały ideę, że każdy z nas jest inny. Przedstawiono te różnice na zdjęciach ludzi ciemnoskórych, Azjatów, osób z różnymi niepełnosprawnościami. Ważnym było, że dzieci same zauważyły, iż różnimy się kolorem włosów, oczu i charakterami.

Przedszkolaki dowiedziały się czym są chromosomy i to, że zespół Downa jest chorobą genetyczną. Dzieci z przyjemnością wykonały swój projekt kolorowej skarpetki.

W tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.