Sprawozdanie z Dnia Ptaków

28 czerwca 2021 r. w przedszkolu odbył się Dzień Ptaków. Dzieci poznały różne gatunki ptaków, dowiedziały się jak prawidłowo je karmić, a także dlaczego większość tych zwierząt potrafi latać. Przedszkolaki w wykonanym doświadczeniu sprawdzały co szybciej spadnie na podłogę: piórko czy kartka papieru, a także przeprowadziły eksperyment ukazujący, co dzieje się z ptakami w zanieczyszczonych ropą zbiornikach wodnych (zanurzały piórko w czystej wodzie i w wodzie z olejem). Ponadto dzieci wykonały kilka zabaw oddechowych z piórkiem, starając się np. jak najdłużej utrzymać je w powietrzu.

Z kolei wyjście na dwór stało się dobrym pretekstem do obserwacji ptaków w ich środowisku naturalnym. Zwieńczeniem dnia było wykonanie pracy plastycznej – każda z grup stworzyła ptaka inną techniką.