Sprawozdanie z Dnia Owocowego

Dnia 14 września odbył się Dzień Owocowy w przedszkolu. Tego dnia dzieci ubrane były na kolorowo. Owoce nie dość, że są smaczne to mają wiele wartości odżywczych.

Warzywa i owoce powinny być nieodłącznym składnikiem codziennej zbilansowej diety. Możemy je jeść w wielu formach – na surowo, gotowane, w formie soków, przetworów. Korzyści z ich spożywania są ogromne.  Dzieci miały zadanie rozpoznać owoce, pogrupować je zgodnie z wielkością, kształtem i kolorem. Oglądały owoce w przekroju, dowiadywały się po co są pestki w owocach. Rozwiązywały zagadki o owocach. Tańczyły przy piosence „Owocowy blues”. Każde z przedszkolaków zrobiło szaszłyki owocowe. Dzieci samodzielnie kroiły owoce przy pomocy plastikowych noży i nadziewały pokrojone owoce na długie patyczki szaszłykowe. Wszystkim dzieciom znakomicie się udały.  Radości było wiele w przygotowaniu, a potem w jedzeniu. Własnoręcznie zrobione szaszłyki wyśmienicie smakowały wszystkim dzieciom. Bo to prawda, że najlepiej smakują samodzielnie przyrządzone smakołyki.