Sprawozdanie z Dnia Opakowań

Dzień Opakowań – zabawa z udziałem wszystkich grup przedszkolnych. Sprawozdanie z przebiegu dnia tematycznego

W czwartek , 13 września w Przedszkolu Gedanensis odbył się Dzień Opakowań. Każda z grup aktywnie uczestniczyła w tym dniu . Tym razem dekoracje stanowiła pusta tablica z napisem Eko torba. Tablice ustrojone zostały po przebiegu tego dnia. Przyjemnej atmosferze towarzyszył szereg zabaw ruchowych o tematyce prozdrowotnej .Dzieci wraz z nauczycielem w czasie metody burzy mózgów dowiedziały się jak należy dbać o środowisko i jaki wpływ mają na nie torby foliowe. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy : opakowań i toreb papierowych. Zadaniem ich było wykonanie pięknej,uniwersalnej oraz barwnej eko torby. Dopełnieniem całego dnia była wystawa prac na tablicach w korytarzu, którymi dzieci mogły pochwalić się rodzicom.