Sprawozdanie z Dnia o Pablo Picasso

Dnia 20 września odbył się Dzień o Pablo Picasso w przedszkolu. Tematem przewodnim był wizerunek artysty w okresie dzieciństwa. Tego dnia dzieci ubrane były w  charakterystyczny strój artysty w bluzkę w paki oraz beret lub kaszkiet.

Twórczość artysty zaciekawiła dzieci, pobudzając je do twórczych działań. Dzieci tworzyły nowe kreacje, bazowały na nowych materiałach, bawiąc się kolorem i formą. Chętnie uczestniczyły w zabawach związanych z dzieciństwem artysty oraz z zainteresowaniem oglądały prezentowane dzieła. Każde z przedszkolaków brało udział w pracy zespołowej. Udało się także rodziców włączyć w tworzenie portretów kubistycznych mieszących się na tablicach grup w korytarzu. Tym samym powstała piękna wystawa a i przy okazji była to świetna zabawa. Radości było wiele w przygotowaniu, a potem w oglądaniu.