Sprawozdanie z Dnia Kundelka

Dnia 17 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Dzieci poznały budowę psa i obejrzały fotografie różnych ras psów oraz kundelków. Dowiedziały się gdzie trafiają bezpańskie psy, czym jest schronisko dla zwierząt i w jaki sposób adoptować psa.
Przedszkolaki zapoznały się z czynnikami wywierającymi korzystny
i niekorzystny wpływ na życie psa , poznały obowiązki spoczywające na właścicielu czworonoga. Zapoznały się z historią trzech znanych kundelków:
– Łajki, Baltica i Murzyna

Zakończeniem święta wszystkich kundelków było rozpoczęcie zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla psów mieszkających w Schronisku Promyk w Gdańsku. Przedszkolaki udowodniły, że potrafią dbać o zwierzęta. Do końca miesiąca października zbieraliśmy karmę, zabawki i inne rzeczy dla psów o i kotów ze schroniska. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w akcję. Każda przyniesiona puszka karmy to wielka pomoc, która pozwoli ocalić bezdomne zwierzęta.