Sprawozdanie z Dnia Edukacji Globalnej –Indonezja

14 marca 2017 roku odbył się w przedszkolu Dzień Indonezji- kolejny z propagowanego w placówce cyklu Edukacji Globalnej. Dzieci ubrane były w neutralne kolory Ziemi.

Ich stroje miały stanowić tło dość dużej różnorodności barw i kolorów kraju Tysiąca Wysp. Z przygotowanej w kolorowy i interesujący sposób prezentacji, dzieci dowiedziały się gdzie leży Indonezja oraz ile wysp składa się na tak bujną kulturę. Największym zaskoczeniem była informacja o barwach, które znajdują się na fladze Indonezji, które momentalnie porównały z kolorami polskiej flagi. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają szkoły oraz jakimi środkami transportu poruszają się na wyspach. Poznały najważniejsze zabytki oraz bogactwo fauny i flory tego kraju. Dzieci z ciekawością oglądały prezentację multimedialną oraz uczestniczyły w zajęciach i zabawach żeglarskich. Wspaniale bawiły się wykonując batikowe chusty, sposobem takim w jaki wykonuje się je w Indonezji. Różnorodna kultura oraz cudowne krajobrazy rozbudziły dziecięcą chęć poznania oraz podróżowania w dalsze zakątki nieznanych im krain.