Sprawozdanie z Dnia Drzewa

27 kwietnia 2021 r. w przedszkolu odbył się Dzień Drzewa. Tego dnia oprócz dużej dawki wiedzy dotyczącej m.in. budowy, gatunków i rodzajów drzew, dzieci dotykały, wąchały, słuchały i przytulały się do drzew, a nawet mierzyły je, kalkowały korę i sprawdzały wiek drzew licząc słoje.

Poznana książka Petera Carnavasa „Ostatnie drzewo w mieście” była świetną okazją do refleksji na temat znaczenia drzew i ich wpływu na nasze życie.

Przedszkolaki, podczas wyprawy do pobliskiego lasu obserwowały przy pomocy lupy drzewa i ich cechy szczególne – dzieci uczyły się od siebie nawzajem, prezentując swoje „odkrycia” kolegom. Ileż było fascynacji i radości ze znalezionej żywicy czy owadów, które można było zobaczyć w powiększeniu. Las to również dobre miejsce na gimnastykę – slalomy między drzewami czy skoki wzwyż do wybranej gałęzi, były świetną okazją do wzmacniania siły mięśni.

Zwieńczeniem atrakcji było malowanie na drewnie (nowa powierzchnia malarska zachwyciła dzieci) oraz sadzenie krzewów owocowych na placu zabaw.

To był miły dzień, pełen pozytywnych wrażeń.