Sprawozdanie z Dnia Błota

19 listopada 2019r. w przedszkolu odbył się Dzień Błota. Zajęcia prowadzone były przez Joannę Malinowską zgodnie z zasadami pracy metody Sensoplastyka®.

Sensoplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów oraz wspomaga budowanie świadomości ciała i przestrzeni, rozwija motorykę małą i dużą, a także wpływa na kreatywność  i twórcze myślenie.

Zajęcia poranne zostały przeprowadzone na małej sali sportowej, gdzie przy użyciu artykułów spożywczych (mąki i wody) dzieci stworzyły masy o różnych strukturach, konsystencjach  i w efekcie wykonały zabarwioną na brązowo ciecz nienewtonowską. Radość, uśmiech i dobra zabawa  towarzyszyły przedszkolakom w trakcie zajęć. Dzieci wymieniały się masami, porównywały czym się różnią, przesypywały, mieszały i eksperymentowały. Podczas aktywności popołudniowych przedszkolaki miały okazję pracować na zupełnie innym materiale sensorycznym. „Błotne robaczki” (czyli ugotowany makaron posypany kawą) wywołały wśród dzieci sporo emocji, pobudziły ciekawość i wyobraźnię.

To był dzień pełen wrażeń dla wszystkich zmysłów.