Ślizgawka Gedanensis rusza 2 grudnia!

Drodzy Łyżwiarze,

Inaugurujemy sezon łyżwiarski! Pierwsza ślizgawka odbędzie się w niedzielę 2 grudnia, w godz. 13.00 – 14.10.

Niestety nie jestem w stanie organizować ślizgawek systematycznie co tydzień, bo klub Stoczniowiec organizuje mnóstwo rozgrywek sportowych, pomiędzy które tylko od czasu do czasu można się wcisnąć. Zachęcam więc, żebyście przychodzili na każdą naszą ślizgawkę. Przypominam, że wspólnie składamy się na wynajęcie hali i potrzebna jest odpowiednia liczba łyżwiarzy. Z tego powodu bardzo liczę na Waszą pomoc w rozpowszechnieniu idei naszych łyżwiarskich spotkań. Apeluję o reklamę do wszystkich, którym zależy, aby łyżwiarska tradycja w naszej szkole przetrwała.

Przyprowadźcie na ślizgawkę Gedanensis krewnych i znajomych! Dzieci, namówcie swoich Rodziców do założenia łyżew i wejścia na lód. Niech Wam udowodnią, że zachowali młodość, sprawność i ochotę do zabawy! Pomieścimy się wszyscy. Będziemy mieli luksusową przestrzeń wokół siebie (w przeciwieństwie do nieprzyjemnej i niebezpiecznej ciasnoty na ślizgawkach publicznych) oraz świetny, nierozjeżdżony lód przez niemal całe siedemdziesiąt minut ślizgania się przy dobrej muzyce. Oprawę muzyczną przygotowuje moja córka Martyna.

Opłata (70 minut jazdy): 13 zł od łyżwiarza (bardzo proszę o przynoszenie odliczonej kwoty pieniędzy). Jeździć będziemy na dużej hali (wejście przez portiernię lub przez małą halę od ul. Bażyńskiego). Będziemy korzystać z wypożyczalni działającej na małej hali tam, gdzie odbywają się ślizgawki publiczne. Do wypożyczalni należy się udać z kuponem nabytym za 7 zł w kasie lodowiska. Biletu na samą ślizgawkę proszę nie kupować, te pieniądze zbieram osobiście w trakcie trwania ślizgawki. Z małej hali na halę dużą można przejść korytarzem, który wszystkim „łyżwiarskim debiutantom” wskażę. Proszę jednak przybyć na lodowisko odpowiednio wcześnie (ok. 15 min. przed rozpoczęciem).

Na koniec kilka niezbędnych dla Was informacji oraz parę rad „starego łyżwiarza” dla debiutantów:

• Jeśli będziecie musieli wypożyczać łyżwy, to radzę przychodzić 15 minut przed rozpoczęciem naszych zajęć, abyście mieli czas na przymierzenie wypożyczonego sprzętu. Dokładnie obejrzyjcie wypożyczane buty! Jeżeli but będzie „połamany” w okolicach kostki, to nie będzie odpowiednio usztywniał stopy i jazda będzie kiepska.
  • Buty należy mocno, ciasno wiązać. Sznurowadła po to są takie długie, żeby było można dodatkowo usztywnić but poprzez kilkakrotne obwiązanie go w okolicach kostki.
  • Będziemy mieli własną szatnię.
  • Łyżwy trzeba ostrzyć! Ostrzenie łyżew: na ślizgawce publicznej (wejście od ul. Bażyńskiego, wcześniej trzeba kupić w kasie biletowej kupon za 7 zł) lub w Interspocie.
  • Początkującym obiecuję, że postaram się pomóc w stawianiu pierwszych kroków. Kategorycznie jednak zalecam zabranie na lodowisko kasku na głowę (można wypożyczyć za 2 zł) oraz ochraniaczy na nadgarstki (mogą to być ochraniacze dla rolkarzy lub rękawiczki dla snowboardzistów). Jeżeli potraficie jeździć na rolkach, to na łyżwach poradzicie sobie znakomicie!
  • Debiutanci stawiający pierwsze kroki na lodzie mogą wypożyczyć chodzik „pingwinek” za 8 zł. Płaci się w kasie biletowej. „Pingwinków” jest kilka, radzę się upewnić, czy są dostępne.
  • Apeluję do wszystkich o ostrożną i uważną jazdę, szczególnie na pierwszej ślizgawce. Na lodowisku obowiązuje jeden kierunek jazdy, będę go zmieniał co 15 minut.

Mirek Brzana tel. 606377750