Próby Zespołu Świątecznego

Zespół Świąteczny tworzą uczniowie-ochotnicy grający na fletach prostych, keyboardach, gitarach, dzwonkach. W repertuarze mamy kolędy, zatem orkiestra ma charakter sezonowy. Każdego roku wznawiamy działalność pod koniec listopada. Cały zespół spotyka się na kilku próbach w niedzielne poranki. Niedziela to jedyny dzień, kiedy mamy szansę zebrać się razem. Po dość intensywnych przygotowaniach występujemy na wieczorze opłatkowym. Później zawieszamy kolędowanie na dziesięć miesięcy. Jesteśmy orkiestrą akompaniującą, naszym zadaniem jest wyzwolenie aktywności muzycznej wśród publiczności: zachęcenie jej do wspólnego śpiewu i stworzenie wraz z nią zespołu instrumentalno – wokalnego. Dzięki stosowaniu zasady „Przyłącz się do nas, jeśli chcesz, ćwicz razem z nami, a na koncercie graj tylko te kolędy, które umiesz grać bezbłędnie”, corocznie mam w zespole kilkudziesięciu młodszych i starszych muzyków. Najmłodszymi są dzieci z klas 0 – 3. Chęć grania w zespole oraz magia kolędy i Świąt Bożego Narodzenia sprawiają, że w ciągu kilku tygodni z początkujących, niewiele potrafiących flecistów przeistaczają się w prawdziwych wirtuozów, muzykujących niemal tak dobrze, jak zaawansowani uczniowie starszych klas. Najstarszymi często bywają licealiści, nasi absolwenci. Zespół Świąteczny to tradycja szkoły Gedanensis: starsi muzycy przekazują zwyczaj kolędowania młodszym, wspierają debiutujące maluchy swym doświadczeniem.

Chętnych zapraszam na próby:

Dla wszystkich:

Niedziele, godz. 10.30-12.00

Wchodzimy do szkoły głównym wejściem. Będzie można korzystać z szatni i szkolnego parkingu. Bardzo proszę, abyście przed przekroczeniem murów szkoły dokładnie oczyścili podeszwy butów z ziemi.

Dla muzyków debiutujących w zespole, potrzebujących dodatkowych ćwiczeń i mojej pomocy:

Piątki, godz. 14.15 – 15.40

UWAGA!

Dwie ostatnie niedzielne próby są obowiązkowe dla całego zespołu.

Zapraszam też uczniów, pragnących stworzyć okolicznościowy świąteczny chór szkoły Gedanensis.

Drodzy Rodzice,

Bardzo proszę o wyrozumiałość i o pomoc w dotarciu Waszych muzykalnych dzieci na niedzielne próby. To tylko trzy takie spotkania! Niestety, są dla nas niezbędne dla zgrania się zespołu. Nie mogę wyciągać tak dużej gromady uczniów na próby w czasie lekcji, dezorganizowałbym nauczycielom zajęcia. W soboty pracuję, zostaje tylko niedziela.

Mirek Brzana, tel. 606377750